Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43541B8157M000
B43541B8157M000
B43541B8157M000 EPCOS - TDK Electronics
B43541.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 600V SNAP TH
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 770mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 600 V
Impedance: 1.21 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43541B8157M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 600V SNAP TH, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 770mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 600 V, Impedance: 1.21 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.47 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43541B8157M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43541B8157M000 B43541B8157M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43541.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 600VDC 150uF 20% PVC STD 6.3mm Term