Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43544A6157M067
B43544A6157M067
B43544A6157M067 EPCOS - TDK Electronics
B43544.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 550mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 820 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43544A6157M067 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 550mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 820 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.02 A @ 100 Hz.