Produkte > TDK > B43544B6277M080
B43544B6277M080
B43544B6277M080 TDK
B43544.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.661" (42.20mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 460 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43544B6277M080 TDK
Description: CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.661" (42.20mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 460 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43544B6277M080
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43544B6277M080 B43544B6277M080 Hersteller : EPCOS / TDK B43544-1528021.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 500VDC 270uF 20% PVC+PET 6.3mm Term