Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43544E2158M007
B43544E2158M007
B43544E2158M007 EPCOS - TDK Electronics
B43544.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 65 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 100 Hz
auf Bestellung 272 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43544E2158M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 65 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43544E2158M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43544E2158M007 B43544E2158M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43544-1528021.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1500uF 20% PVC Short 4.5mm Term