Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43544G2687M000
B43544G2687M000
B43544G2687M000 EPCOS - TDK Electronics
B43544.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.22 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43544G2687M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.22 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43544G2687M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43544G2687M000 B43544G2687M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43544.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 680uF 20% PVC STD 6.3mm Term