Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43547C9227M000
B43547C9227M000 EPCOS - TDK Electronics
B43547.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Packaging: Tray
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 320 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.51 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43547C9227M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP, Packaging: Tray, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 240mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 320 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.51 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43547C9227M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43547C9227M000 B43547C9227M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43547.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 220uF 20% PVC STD 6.3mm Term