Produkte > EPCOS / TDK > B43564A0108M000
B43564A0108M000
B43564A0108M000 EPCOS / TDK
epcos_15.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 1000uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564A0108M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 100Hz, Height - Seated (Max): 3.232" (82.10mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43564A0108M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564A0108M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B415x4_B435x4_Rev2006.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 130mOhm @ 100Hz
Height - Seated (Max): 3.232" (82.10mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.2 A @ 100 Hz