Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43564A2279M000
B43564A2279M000
B43564A2279M000 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm)
Capacitance: 27000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 5 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 45.1 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564A2279M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 27000UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.740" (222.00mm), Capacitance: 27000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 5 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 45.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43564A2279M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564A2279M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15-1206947.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal AL-ELKO 27000UF 250V SCREW TERMINALS