Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43564A4158M000
B43564A4158M000
B43564A4158M000 EPCOS - TDK Electronics
B415x4_B435x4_Rev2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 93mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564A4158M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 93mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.5 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43564A4158M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564A4158M000 B43564A4158M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 1500uF 20% Ring clip/clamp mnt