Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43564A5108M000
B43564A5108M000
B43564A5108M000 EPCOS - TDK Electronics
B415x4_B435x4_Rev2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.161" (105.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 100 Hz
auf Bestellung 82 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564A5108M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 140mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.161" (105.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564A5108M000 B43564A5108M000 Hersteller : EPCOS / TDK TDK_11-27-2024_epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 1000uF 20% Ring clip/clamp mnt