Produkte > TDK > B43564C2478M000
B43564C2478M000
B43564C2478M000 TDK
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: TDK
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 31 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564C2478M000 TDK
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 39mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 31 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43564C2478M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564C2478M000 B43564C2478M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250VDC 4700uF 20% Ring clip/clamp mnt