Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43564C5338M003
B43564C5338M003 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43564C5338M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 48mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43564C5338M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43564C5338M003 B43564C5338M003 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 3300uF 20% Ring clip/clamp mnt