Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584A2228M000
B43584A2228M000 EPCOS - TDK Electronics
B415x4_B435x4_Rev2006.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 51mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.232" (82.10mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 61 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 6.8 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584A2228M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 51mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.232" (82.10mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 61 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 6.8 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584A2228M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584A2228M000 B43584A2228M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250VDC 2200uF 20% Threaded Stud Mount