Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584A2688M000
B43584A2688M000 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584A2688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote B43584A2688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584A2688M000 B43584A2688M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos08903-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 250VDC 6800uF 20% Threaded Stud Mount