Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584A4608M000
B43584A4608M000 EPCOS - TDK Electronics
B43564_84.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.638" (143.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 32 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584A4608M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.638" (143.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 32 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 15 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584A4608M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584A4608M000 B43584A4608M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 6000uF 20% Threaded Stud Mount