Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584A6398M003
B43584A6398M003 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 34 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 14.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584A6398M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 28mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.677" (144.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 34 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 14.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584A6398M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584A6398M003 B43584A6398M003 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 500VDC 3900uF 20% Threaded Stud Mount