Produkte > EPCOS / TDK > B43584B4478M000
B43584B4478M000
B43584B4478M000 EPCOS / TDK
epcos_15.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 4700uF 20% Threaded Stud Mount
auf Bestellung 29 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584B4478M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.161" (105.70mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 13.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584B4478M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584B4478M000 B43584B4478M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.161" (105.70mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 13.1 A @ 100 Hz