Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584B5228M003
B43584B5228M003 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 43mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 52 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584B5228M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 43mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 52 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584B5228M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584B5228M003 B43584B5228M003 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 2200uF 20% Threaded Stud Mount