Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584B6128M000
B43584B6128M000 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 88mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 500 V
Impedance: 106 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584B6128M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.032" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 88mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 500 V, Impedance: 106 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584B6128M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584B6128M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15-1206947.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal AL-ELKO 1200UF 500V SCREW TERMINALS