Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43584D5338M003
B43584D5338M003 EPCOS - TDK Electronics
B43564_B43584_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.858" (98.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 12.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43584D5338M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.858" (98.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 12.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43584D5338M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43584D5338M003 B43584D5338M003 Hersteller : EPCOS / TDK epcos_15-1206947.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 3300uF 20% Threaded Stud Mount