Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43601E2228M000
B43601E2228M000
B43601E2228M000 EPCOS - TDK Electronics
B43601_Rev_Jun_2016.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 4.56 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43601E2228M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.244" (57.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 4.56 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43601E2228M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43601E2228M000 B43601E2228M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos22202-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 2200uF 20% PVC STD 6.3mm Term