Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43630A5397M002
B43630A5397M002
B43630A5397M002 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 470 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43630A5397M002 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 470 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43630A5397M002
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43630A5397M002 B43630A5397M002 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 390uF 20% PVC 3 Term 4.5mm