Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43634A9337M000
B43634A9337M000
B43634A9337M000 EPCOS - TDK Electronics
B43634.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 330mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 500 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43634A9337M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 330mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 500 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.02 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43634A9337M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43634A9337M000 B43634A9337M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43634.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400VDC 330uF 20% PVC STD 6.3mm Term