Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43634B5567M007
B43634B5567M007
B43634B5567M007 EPCOS - TDK Electronics
B43634.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 310 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz
auf Bestellung 240 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43634B5567M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 200mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 310 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.05 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43634B5567M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43634B5567M007 B43634B5567M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43634-1527950.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 560uF 20% PVC Short 4.5mm Term