Produkte > EPCOS / TDK > B43634F2108M002
B43634F2108M002
B43634F2108M002 EPCOS / TDK
B43634.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1000uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm
auf Bestellung 125 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43634F2108M002 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 3.45 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43634F2108M002 B43634F2108M002 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43634.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 3.45 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.7 A @ 10 kHz
auf Bestellung 232 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
B43634F2108M002 B43634F2108M002 Hersteller : TDK B43634.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 250VDC 1000uF 20% PVC 3 Terms 4.5mm