Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43642A5477M007
B43642A5477M007
B43642A5477M007 EPCOS - TDK Electronics
B43642.pdf?ref_disty=digikey
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 270 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43642A5477M007 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.047" (52.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 270 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43642A5477M007
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43642A5477M007 B43642A5477M007 Hersteller : EPCOS / TDK B43642.pdf?ref_disty=digikey Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 450VDC 470uF 20% PVC Short 4.5mm Term