Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43643B0397M050
B43643B0397M050
B43643B0397M050 EPCOS - TDK Electronics
B43643.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: SNAP-IN 390UF 420V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 420 V
Impedance: 480 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.63 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43643B0397M050 EPCOS - TDK Electronics
Description: SNAP-IN 390UF 420V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 390 µF, Voltage - Rated: 420 V, Impedance: 480 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.63 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43643B0397M050
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43643B0397M050 B43643B0397M050 Hersteller : EPCOS / TDK B43643.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In Snap-in 390uF 420V