Produkte > TDK > B43645B0217M057
B43645B0217M057
B43645B0217M057 TDK
b43645.pdf
Hersteller: TDK
Description: SNAP-IN 210UF 475V
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm)
Capacitance: 210 µF
Voltage - Rated: 475 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.17 A @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43645B0217M057 TDK
Description: SNAP-IN 210UF 475V, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 440mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.280" (32.50mm), Capacitance: 210 µF, Voltage - Rated: 475 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.17 A @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote B43645B0217M057
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43645B0217M057 B43645B0217M057 Hersteller : EPCOS / TDK b43645.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In Snap-in 210uF 475V
Produkt ist nicht verfügbar
B43645B0217M057 B43645B0217M057 Hersteller : TDK b43645.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In Snap-in 210uF 475V