Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43701A9398M000
B43701A9398M000
B43701A9398M000 EPCOS - TDK Electronics
B43701_B43721.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.9 A @ 100 Hz
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43701A9398M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43701A9398M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43701A9398M000 B43701A9398M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43701_B43721.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 3900uF 20% Ring clip/clamp mnt