Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43701A9688M000
B43701A9688M000
B43701A9688M000 EPCOS - TDK Electronics
B43701_B43721.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 32 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 17 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43701A9688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 32 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 17 A @ 100 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 900 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43701A9688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43701A9688M000 B43701A9688M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43701_B43721.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 6800uF 20% Ring clip/clamp mnt