Produkte > EPCOS / TDK > B43704A5158M000
B43704A5158M000
B43704A5158M000 EPCOS / TDK
B43704_B43724.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 1500uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 234-238 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43704A5158M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.846" (97.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.47 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43704A5158M000 B43704A5158M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43704_B43724.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 65mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.846" (97.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.47 A @ 100 Hz