Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43704A5688M000
B43704A5688M000
B43704A5688M000 EPCOS - TDK Electronics
B43704_B43724.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.181" (157.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 24 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 24 A @ 100 Hz
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43704A5688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.181" (157.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 24 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 24 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43704A5688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43704A5688M000 B43704A5688M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43704_B43724-1219960.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6800uF 450v SCRW TRM 76.9x156.2mm