Produkte > EPCOS / TDK > B43705A5688M000
B43705A5688M000
B43705A5688M000 EPCOS / TDK
B43705_B43725.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 6800uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43705A5688M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.681" (169.70mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 22 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 28 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43705A5688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43705A5688M000 B43705A5688M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43705_B43725.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.681" (169.70mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 22 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 28 A @ 100 Hz