Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43705B9228M603
B43705B9228M603
B43705B9228M603 EPCOS - TDK Electronics
b43705_b43725.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43705B9228M603 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 11.6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43705B9228M603
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43705B9228M603 Hersteller : EPCOS / TDK b43705_b43725.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminal 2200uF 400V