Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43712A9228M600
B43712A9228M600
B43712A9228M600 EPCOS - TDK Electronics
B43712_B43732.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINALS 2200UF 400V
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 95 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.28 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43712A9228M600 EPCOS - TDK Electronics
Description: SCREW TERMINALS 2200UF 400V, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 95 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.28 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43712A9228M600
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43712A9228M600 Hersteller : EPCOS / TDK B43712_B43732.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal Screw Terminals 2200uF 400V