Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43713A2688M000
B43713A2688M000
B43713A2688M000 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.846" (97.70mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43713A2688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.846" (97.70mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 14 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43713A2688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43713A2688M000 B43713A2688M000 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200VDC 6800uF 20% Ring clip/clamp mnt