Produkte > EPCOS / TDK > B43713A4688M000
B43713A4688M000
B43713A4688M000 EPCOS / TDK
B43713_B43733.pdf
Hersteller: EPCOS / TDK
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 6800uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 16 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43713A4688M000 EPCOS / TDK
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 30 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 19.1 A @ 100 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43713A4688M000 B43713A4688M000 Hersteller : TDK B43713_B43733.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 6800uF 20% Ring clip/clamp mnt
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
B43713A4688M000 B43713A4688M000 Hersteller : EPCOS - TDK Electronics B43713_B43733.pdf Description: CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.027" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.185" (131.70mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 19.1 A @ 100 Hz