Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43725B5338M000
B43725B5338M000 EPCOS - TDK Electronics
B43705_B43725.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16.1 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43725B5338M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 34mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 12000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16.1 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43725B5338M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43725B5338M000 B43725B5338M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43705_B43725.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 3300uF 20% Threaded Stud Mount