Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43733A2338M000
B43733A2338M000 EPCOS - TDK Electronics
B43713_B43733.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 85 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 8.59 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43733A2338M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.031" Dia (51.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.217" (81.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 85 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 8.59 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43733A2338M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43733A2338M000 B43733A2338M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43713_B43733.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200VDC 3300uF 20% Threaded Stud Mount