Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43733B2229M000
B43733B2229M000 EPCOS - TDK Electronics
B43713_B43733.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.6mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 6.732" (171.00mm)
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 14 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 35.9 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43733B2229M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.543" Dia (90.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7.6mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 6.732" (171.00mm), Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 14 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 35.9 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43733B2229M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43733B2229M000 B43733B2229M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43713_B43733.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 200VDC 22000uF 20% Threaded Stud Mount