Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43743A5398M000
B43743A5398M000 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.693" (119.20mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 34 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43743A5398M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 22mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.693" (119.20mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 34 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 18.2 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43743A5398M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43743A5398M000 B43743A5398M000 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 3900uF 20% Ring clip/clamp mnt