Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43750A5687M003
B43750A5687M003 EPCOS - TDK Electronics
B43750_70_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.681" (68.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43750A5687M003 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.583" Dia (91.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 90mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.681" (68.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 9.4 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43750A5687M003
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43750A5687M003 B43750A5687M003 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos20918-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 680uF 20% Ring clip/clamp mnt