Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43760A9228M000
B43760A9228M000 EPCOS - TDK Electronics
B43740_B43760_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 54 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43760A9228M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.531" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.201" (106.70mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 54 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.6 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43760A9228M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43760A9228M000 B43760A9228M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos20917-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 2200uF 20% Threaded Stud Mount