Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43760A9688M000
B43760A9688M000 EPCOS - TDK Electronics
B43740_B43760_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 6.681" (169.70mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 400 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 17.5 A @ 100 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43760A9688M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 6.681" (169.70mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 400 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 17.5 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43760A9688M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43760A9688M000 B43760A9688M000 Hersteller : EPCOS / TDK epcos20917-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400VDC 6800uF 20% Threaded Stud Mount