Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43770A4278M000
B43770A4278M000 EPCOS - TDK Electronics
B43750_70_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.248" (31.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.185" (106.30mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 350 V
Impedance: 13 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43770A4278M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.028" Dia (76.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.248" (31.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.185" (106.30mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 350 V, Impedance: 13 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 16 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43770A4278M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43770A4278M000 B43770A4278M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos20918-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 350VDC 2700uF 20% Threaded Stud Mount