Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43770A5567M000
B43770A5567M000 EPCOS - TDK Electronics
B43750_70_Rev_Jun_2015.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm)
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.122" (28.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.201" (81.30mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 450 V
Impedance: 180 MOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 100 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43770A5567M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 560UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.532" Dia (64.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.122" (28.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 100Hz, Lifetime @ Temp.: 8000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.201" (81.30mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 450 V, Impedance: 180 MOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 7.7 A @ 100 Hz.
Weitere Produktangebote B43770A5567M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43770A5567M000 B43770A5567M000 Hersteller : EPCOS / TDK tdk_epcos20918-1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450VDC 560uF 20% Threaded Stud Mount