Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43858B5106M000
B43858B5106M000
B43858B5106M000 EPCOS - TDK Electronics
B43858_Oct_2002.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43858B5106M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43858B5106M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43858B5106M000 B43858B5106M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43858-1109139.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded ALUMINUM ELECTROLYTIC SNAP-IN 4-PIN 1000uF 450V