Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43858C5225M008
B43858C5225M008 EPCOS - TDK Electronics
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43858C5225M008 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43858C5225M008
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43858C5225M008 B43858C5225M008 Hersteller : EPCOS / TDK Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 450VDC 2.2uF 20% Taped Leads