Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43858C9336M000
B43858C9336M000
B43858C9336M000 EPCOS - TDK Electronics
B43858_Nov08.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43858C9336M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43858C9336M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43858C9336M000 B43858C9336M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43858_Nov08.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 400VDC 33uF 20% STD Leads