Produkte > EPCOS - TDK ELECTRONICS > B43858K2476M000
B43858K2476M000 EPCOS - TDK Electronics
B43858_Oct_2002.pdf
Hersteller: EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details B43858K2476M000 EPCOS - TDK Electronics
Description: CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ High Frequency: 700 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote B43858K2476M000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
B43858K2476M000 B43858K2476M000 Hersteller : EPCOS / TDK B43858_Oct_2002.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 250VDC 47uF 20% STD Leads